Proces kalibracji ekranów dotykowych Beetronics różni się w zależności od systemu operacyjnego. Najnowsze wersje systemów operacyjnych obsługują tryb plug and play i nie wymagają dodatkowej kalibracji naszych ekranów dotykowych. Informacje dotyczące kompatybilności poszczególnych systemów operacyjnych znaleźć można w sekcji Częste pytania. W przypadku korzystania ze starszej wersji systemu operacyjnego lub rozdzielczości innej niż natywna, do zapewnienia prawidłowego działania ekranu dotykowego może być wymagana kalibracja.
Windows:
Ekran dotykowy można skalibrować w ustawieniach tabletów w panelu sterowania. Tryb tabletu optymalizuje źródło dotyku, co eliminuje konieczność korzystania z klawiatury i myszki. Po włączeniu trybu tabletu, aplikacje uruchamiane będą w trybie pełnoekranowym, a rozmiar paska narzędzi i ikon na pulpicie zostanie zmniejszony.
macOS:
Kalibracja ekranu dotykowego w systemie macOS odbywa się za pomocą sterownika ekranów dotykowych. Sterownik w wersji macOS można znaleźć tutaj: Pobierz sterownik dotyku na macOS. Sterownik jest kompatybilny wyłącznie z ekranami dotykowymi Beetronics i nie będzie współdziałać z urządzeniami innych producentów.
Po zainstalowaniu sterownika, podążaj za instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć proces kalibracji. Upewnij się, że sygnał źródłowy jest zawsze przystosowany do natywnej rozdzielczości podłączonego monitora, gdyż w przeciwnym razie sterownie dotykiem może nie być precyzyjne. Rozdzielczość można skonfigurować w ustawieniach systemowych w sekcji „Wyświetlacze” systemu macOS.
Linux:
Wszystkie ekrany dotykowe w naszej ofercie wykorzystują pojemnościowe, 10-punktowe wyświetlacze dotykowe. Można je skalibrować przy pomocy sterownika PCAP pochodzącego z zewnętrznego źródła. Sterowniki tego typu są szeroko dostępne w zależności od rodzaju dystrybucji systemu Linux.